Het is nog geen officieel kabinetsbeleid maar volgens ingewijden zal de regering vanaf 2016 een einde maken aan de fiscale voordelen voor de meeste zuinige auto’s. Alleen de volledig elektrische modellen kunnen dan nog rekenen op belastingvoordelen.

Volgens Autointernationaal.nl werkt de regering nu aan de speciale Autobrief 2 waarin dergelijke maatregelen zullen worden opgenomen. De populaire stekkerhybrides zullen vanaf 2016 per gram CO2-uitstoot worden belast.

Het Kabinet heeft tevens plannen voor een getrapte bijtelling. Dit betekent dat de belasting niet alleen zal worden gebaseerd op de CO2-uitsoot, maar ook op het aantal privékilometers dat leaserijders afleggen. Op die manier wil de regering onnodig gebruik van de auto ontmoedigen en daarmee verkwisting van brandstof tegengaan, met als doel het milieu minder te belasten.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
19 maart 2026
1 op 3 rijdt ’s zomers door op winterbanden
19 maart 2026
Fastned: 47 procent meer omzet uit laden in 2025
19 maart 2026
Aftermarket Academy focust op begrip van automotive aftermarket
19 maart 2026
PPG versterkt marktpositie met overname van EMM
18 maart 2026
Meest waardevaste auto? Deze staat bovenaan bij de ANWB
18 maart 2026
Kia en TotalEnergies samenwerking krijgt een vervolg
Meest bekeken berichten
Recente reacties