Het is nog geen officieel kabinetsbeleid maar volgens ingewijden zal de regering vanaf 2016 een einde maken aan de fiscale voordelen voor de meeste zuinige auto’s. Alleen de volledig elektrische modellen kunnen dan nog rekenen op belastingvoordelen.

Volgens Autointernationaal.nl werkt de regering nu aan de speciale Autobrief 2 waarin dergelijke maatregelen zullen worden opgenomen. De populaire stekkerhybrides zullen vanaf 2016 per gram CO2-uitstoot worden belast.

Het Kabinet heeft tevens plannen voor een getrapte bijtelling. Dit betekent dat de belasting niet alleen zal worden gebaseerd op de CO2-uitsoot, maar ook op het aantal privékilometers dat leaserijders afleggen. Op die manier wil de regering onnodig gebruik van de auto ontmoedigen en daarmee verkwisting van brandstof tegengaan, met als doel het milieu minder te belasten.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
11 juli 2025
ADPA en GVA winnen zaak tegen BMW
11 juli 2025
Prijs voor beperken waterstofverliezen
11 juli 2025
Autowasdag levert 60.721 euro op voor Prinses Máxima Centrum
11 juli 2025
20 procent meer auto’s gestolen
11 juli 2025
Duurzaamheid: voorkomen beter dan genezen
10 juli 2025
ACtronics breidt revisie-aanbod uit
Meest bekeken berichten
Recente reacties