In nauwe samenwerking met de telecomsector gaat de Europese auto-industrie in twee fases (2017-2019 en 2019-2021) grootschalig testonderzoek doen op het gebied van connected en autonoom autorijden. Doel van het later dit jaar op te zetten consortium is om op tal van fronten de obstakels in beeld te krijgen en aan te pakken, op weg naar een nieuwe, sterk gedigitaliseerde vorm van rijden.

Het meerjarenproject moet de kennispositie van Europa op dit vlak versterken, door in hoog tempo aanverwante technologie te ontwikkelen. Er zijn drie domeinen geformuleerd: autonoom rijden, verkeersveiligheid/transportefficiency en de digitalisering van transport en logistiek. Binnen deze domeinen worden functies ontwikkeld zoals high density platooning, botspreventie, op afstand parkeren, waarschuwingen voor lokale gevaarlijke verkeerssituaties en optimaliseren van verkeersdoorstroming. Ook wordt voorzien in wegenkaarten van hoge resolutie, zo gedetailleerd mogelijk door middel van snel internet, voor smartphone en andere mobiele apparaten.

In de eerste fase draait het om tests van onderliggende communicatietechniek, zoals 4G. In een vervolgperiode komen zowel 4G als 5G onder de loep te liggen. Ook vraagstukken als cyber-security, veiligheid, bescherming van persoonsgegevens en wachttijden komen ter sprake. De diverse tests zullen in meerdere Europese landen plaatsvinden en klater dienen om gebruiksstandaarden te formuleren. 

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
24 oktober 2025
Netwerk Omoda & Jaecoo groeit naar twaalf dealer-partners
24 oktober 2025
Apk en betaalbaar onderhoud
23 oktober 2025
Optimal herziet assortiment motorsteunen
23 oktober 2025
BOVAG/RAI: 361.000 nieuwe auto’s in 2026
23 oktober 2025
Sustainable Repair Network AkzoNobel breidt zich uit
23 oktober 2025
VACO: Kwart auto’s rijdt op vierseizoenenbanden
Meest bekeken berichten
Recente reacties