De Europese autoverkoop heeft voor het eerst sinds de crisis sinds 2007 een flinke plus laten optekenen. De verkoop van personenauto’s in Europa steeg afgelopen jaar met 5,7 procent in vergelijking met een jaar eerder. Dat heeft brancheorganisatie Acea bekend gemaakt.

In totaal werden in het afgelopen jaar 12,7 miljoen nieuwe auto’s op kenteken gezet. December was daarbij de zestiende maand op rij waarin meer auto’s aan de man werden gebracht.
Acea-president Carlos Ghosn is desalniettemin voorzichtig over de ontwikkelingen in de autoverkoop voor 2015. “We moeten voorzichtigheid betrachten gelet op de onzeker economische ontwikkeling in veel Europese landen. De groei zal aanhouden, zij het gestaag.” De branchevereniging verwacht dat dit jaar in totaal circa 13 miljoen auto’s worden verkocht.

Bij de elektrische wagens nam de verkoop in 2014 met 37 procent toe in vergelijking met een jaar eerder. Dit komt neer op een totaal van 55.142 auto’s. Daarmee is het aandeel van elektrische auto’s op de totale markt 0,6 procent.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
25 februari 2026
Euromaster introduceert online offertetool voor onderhoud
25 februari 2026
PartsPoint Asten nog groter
25 februari 2026
Louwman & Parqui rolt automatische werkplaatsplanning uit bij Toyota en Lexus
25 februari 2026
De Klok Banden nieuwe exclusief distributeur van Dunlop
24 februari 2026
Oliver Kuhnle financieel directeur CarGarantie
24 februari 2026
ERE-certificaten: particuliere EV-rijders lopen honderden euro’s mis
Meest bekeken berichten
Recente reacties