De internationale federatie van historische voertuigen FIVA heeft negen personen opgenomen in zijn FIVA Heritage Hall of Fame, ter ere van personen die een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan het automobiele erfgoed. Onder hen ook Evert Louwman, oprichter van het Louwman Museum in Den Haag.

Gaby von Oppenheim, een van de juryleden, over de toetreding van de illustere negen: “FIVA-clubs over de hele wereld werden uitgenodigd om hun eigen autohelden te nomineren, ongeacht of deze personen bekende of relatief onbekende namen zijn. Het belangrijkste criterium is dat ze mannen of vrouwen kiezen die een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan ons automobielerfgoed. Uit de nominaties selecteert een prestigieus internationaal panel van juryleden de uiteindelijke genomineerden.’’

Hall of Fame

Naast Evert Louwman zijn ook Soichiro Honda (oprichter van de Honda Motor Company), auto-ontwerper Battista Pininfarina, de rallyrijders Rosemary Smith en Walter Röhrl, museumbeheerders Shahrzad Paknytat-Hamedani en Luis Spadafora, en de coureurs Cesare Fiorio en Elisabeth Junek toegetreden tot de FIVA Hall of Fame.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 februari 2026
Iets meer omzet LKQ, winst gehalveerd
20 februari 2026
Optrekken leeftijd youngtimer desastreus
19 februari 2026
LKQ neemt Automaterialen Rijpma over – breidt distributienetwerk verder uit
19 februari 2026
Kleine autoschade? Veel automobilisten melden niets uit angst voor hogere premie
19 februari 2026
DTC lanceert all-in platform voor Duitse auto-import
19 februari 2026
DKV Mobility benoemt René van Damme tot Teammanager Field Sales Benelux
Meest bekeken berichten
Recente reacties