De coronacrisis laat autofabrikanten niet onberoerd. Fiat Chrysler Automobiles (FCA) en Groupe PSA hebben daarom besloten het speciale dividend dat aan aandeelhouders van FCA wordt uitgekeerd wordt verlaagd van 5,5 miljard euro naar 2,9 miljard euro.

Tevens zal PSA zijn 46 procent aandeel in auto-onderdelenfabrikant Faurecia verdelen over alle aandeelhouders van Stellantis, zoals de gezamenlijke nieuwe onderneming gedoopt is. Door deze aanpassing in de fusie-overeenkomst houden FCA en Groupe PSA, die ieder 50 procent van de aandelen in Stellantis hebben, 2,6 miljard euro meer in kas om de gevolgen van de Covid-19-crisis op te kunnen vangen.

Extra uitkering

Daarnaast zijn de beide raden van bestuur van FCA en Groupe PSA overeengekomen een mogelijke uitkering van 500 miljoen euro aan de aandeelhouders te overwegen voor de closing, of 1 miljard euro na de closing, dus wanneer daadwerkelijk alle documenten zijn ondertekend en de aandelen zijn overgedragen.

Synergie

De verdere afspraken rondom de fusie blijven ongewijzigd. De synergievoordelen die uit de fusie voortvloeien zijn zelfs nog iets naar boven bijgesteld, van de oorspronkelijk geraamde 3,7 miljard tot meer dan 5 miljard euro.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 mei 2026
Verkoop elektrische occasions verdubbelt
1 mei 2026
4,8 procent minder registraties in april
1 mei 2026
Autonoom
30 april 2026
InterClassics Brussels in teken van rallysport
30 april 2026
Autoflex gecertificeerd door Vereniging Aanpak Tellerfraude
30 april 2026
LKQ ziet omzet Q1 met 4,3 procent stijgen
Meest bekeken berichten
Recente reacties