Bij de uitgebreide tests voor de Europese typegoedkeuring van de Fisker Karma is door de TÜV, op alleen de accu’s (in Stealth mode), een actieradius van 83 kilometer gerealiseerd.

“Wij zijn uiteraard blij met de bevestiging door de TÜV, dat de meeste eigenaren van een Karma bij hun dagelijkse woon-werkverkeer een volkomen emissievrije actieradius kunnen realiseren van zeker tachtig kilometer”, aldus Henrik Fisker, ceo en mede-oprichter van Fisker Automotive.

De Fisker Karma had al de hoogst mogelijke score bereikt bij het verbruik- en emissie-onderzoek door de Amerikaanse Environmental Protection Agency. Deze organisatie kwam echter voor de actieradius, op alleen de accu’s, uit op een lagere afstand dan Fisker opgegeven had. Henrik Fisker plaatste kanttekeningen bij dat resultaat en TÜV heeft dus de door Fisker opgegeven actieradius bevestigd.

Fisker bouwt haar auto’s op dit moment bij Valmet Automotive in Uusikaupunki, Finland. De toekomstige modellen zullen in een forse ex-General Motors fabriek in Delaware gebouwd gaan worden. Eind 2012 wordt een kleiner model met codenaam Nina gepresenteerd. Het Karma-programma wordt uitgebreid met meerdere varianten.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
10 maart 2026
VASS voegt JAMES Autoservice toe als leverancier
10 maart 2026
Minder Europese registraties in januari, elektrificatie zet onverminderd door
10 maart 2026
Verschil in kosten laden en tanken steeds groter door stijgende brandstofprijzen
10 maart 2026
Gerard ten Buuren adviseur AAG Benelux
10 maart 2026
Omnitech: een servicemodel voor jouw werkplaats van morgen
10 maart 2026
Chinese consument zet de toon
Meest bekeken berichten
Recente reacties