Bij de uitgebreide tests voor de Europese typegoedkeuring van de Fisker Karma is door de TÜV, op alleen de accu’s (in Stealth mode), een actieradius van 83 kilometer gerealiseerd.

“Wij zijn uiteraard blij met de bevestiging door de TÜV, dat de meeste eigenaren van een Karma bij hun dagelijkse woon-werkverkeer een volkomen emissievrije actieradius kunnen realiseren van zeker tachtig kilometer”, aldus Henrik Fisker, ceo en mede-oprichter van Fisker Automotive.

De Fisker Karma had al de hoogst mogelijke score bereikt bij het verbruik- en emissie-onderzoek door de Amerikaanse Environmental Protection Agency. Deze organisatie kwam echter voor de actieradius, op alleen de accu’s, uit op een lagere afstand dan Fisker opgegeven had. Henrik Fisker plaatste kanttekeningen bij dat resultaat en TÜV heeft dus de door Fisker opgegeven actieradius bevestigd.

Fisker bouwt haar auto’s op dit moment bij Valmet Automotive in Uusikaupunki, Finland. De toekomstige modellen zullen in een forse ex-General Motors fabriek in Delaware gebouwd gaan worden. Eind 2012 wordt een kleiner model met codenaam Nina gepresenteerd. Het Karma-programma wordt uitgebreid met meerdere varianten.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 juni 2026
Keuzes maken
1 juni 2026
Waarom u als garagist het Nationaal Automotive Congres niet mag missen
1 juni 2026
Alliance benoemt Ernst Haaksman tot General Equipment Manager
1 juni 2026
Autoverkopen mei 2026: Nederland sluit dit merk weer in de armen
1 juni 2026
Heuver Group verbetert duurzaamheidsrating
1 juni 2026
BYD krijgt er met Kreijne twee dealervestigingen bij
Meest bekeken berichten
Recente reacties