De introductie van de nieuwe schadeherstelnorm Hiqure is niet goed verlopen en moet beter. Dat zegt voorzitter Frits Huffnagel van Focwa schadeherstel. Focwa wil nu met Hiqure een herstart maken om zo een aantal hardnekkige mythes uit de wereld te helpen.

Hiqure kampt al vanaf de introductie met negatieve beeldvorming. Zo zou de nieuwe schadeherstelnorm geen enkele toevoeging zijn op andere normeringen als ISO of KZS. 

Huffnagel bestrijdt dit: ”Het essentiële verschil tussen Hiqure en de huidige procesnormeringen zoals ISO, KZS en Eurogarantborging is dat Hiqure een productnormering is. Het gaat om het eindresultaat en dat is een auto die na herstel weer volledig veilig is. Het gaat dus primair om het product. Dus niet: operatie geslaagd, maar de patiënt is overleden.”

Focwa geeft nu als voorproefje van de imagoverbetering een eerste animatie over een Hiqure mythe: ‘De huidige normeringen zijn goed genoeg’. Daarnaast lanceert Focwa op het congres van 9 oktober een speciale website voor Hiqure waar alle belanghebbenden de juiste informatie vinden en waarmee schadeherstelbedrijven geholpen worden bij het invoeren.

Mythes omtrent Hiqure

[responsive-video identifier=”qbOuBNTM7Js”]
Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
6 november 2025
Auto Prof 2026 groter dan in 2025
6 november 2025
AutoScout24: Prijs occasion stijgt weer
6 november 2025
Genomineerd voor de sloop?
5 november 2025
Stijging autokilometers te danken aan groei wagenpark
5 november 2025
De volgende stap in Bosch Remote Diagnostics
4 november 2025
2,2 procent meer occasions verkocht
Meest bekeken berichten
Recente reacties