160.000 Volkswagens en dochtermerken in Nederland die zijn uitgerust met zogeheten sjoemelsoftware gaan terug naar de garage. Dat heeft importeur Pon aangegeven. De auto’s zullen een update krijgen van het motormanagementsysteem alvorens ze weer de weg op mogen.

Het gaat om auto’s van Volkswagen, Seat, Audi en Skoda die zijn uitgerust met een zogenoemde Euro 5-dieselmotor met de code EA 189. De software in deze auto’s zijn gemanipuleerd waardoor ze tijdens een test de milieunormen halen, maar in de praktijk veel meer schadelijke stoffen uitstoten. Wereldwijd gaat VW 11 miljoen van dergelijke auto’s terugroepen.

Inmiddels heeft VW ook de eerste claim aan zijn broek. De stad Houston in de VS eist 100 miljoen dollar van de Duitse automaker vanwege ernstige schade voor haar burgers. In de regio Houston rijden sinds 2009 ongeveer 6000 Euro 5-diesels van VW.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
31 december 2025
Autotaalglas Ster van het Jaar naar Weert
31 december 2025
Niet terugblikken
30 december 2025
Independer: 70 procent meer vuurwerkschade
30 december 2025
Mens en robot hand in hand
29 december 2025
Helft autoschades door aanrijding met ander voertuig
29 december 2025
Washin7 neemt Carwash Rijen over
Meest bekeken berichten
Recente reacties