Cruise Automation uit San Francisco, een start up die in 2013 is opgericht en sensoren en systemen maakt om bestaande auto om te bouwen tot zelfrijdende voertuigen, is overgenomen door General Motors.

De overname wordt deels in contanten en deels in aandelen GM betaald. De overname komt kort nadat GM al de Uber-achtige start up Lyft voor 500 miljoen dollar overnam. GM directeur Dan Ammann stelt dat General Motors zo snel mogelijk de door Cruise ontwikkelde technologie in al haar merken wil gaan toepassen.

Tegelijkertijd maakte Ford bekend de oprichting van een nieuwe divisie bekend: genaamd Ford Smart Mobility. En ook deze divisie zal op zoek gaan naar overnames om versneld de connected car en de connected consument te omarmen. Het toont in ieder geval aan dat autofabrikanten in snel tempo technologie kopen in plaats van het zelf te ontwikkelen zodat ze versneld aansluiting krijgen met de connected wereld.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 maart 2026
VWE neemt XRAY Automotive over
27 maart 2026
Laadklacht
26 maart 2026
Geely Auto wil binnen 25 minuten servicepunt voor elke klant
26 maart 2026
16,3 procent hogere omzet Autodoc in 2025
26 maart 2026
Brandstofketen keert terug in Nederland als aanbieder van laadnetwerk
26 maart 2026
Goud
Meest bekeken berichten
Recente reacties