Na zes jaar en miljoenen kilometers aan testritten mag de zelfrijdende auto van Google dan eindelijk de weg op in Californië. Op het oog verschilt het prototype amper van het definitieve ontwerp.

Californië heeft speciaal voor zelfrijdende auto’s nieuwe wetten ontwikkeld waardoor de auto’s ook op de openbare weg mogen. Deze houden ook in dat de autonome auto’s moeten zijn voorzien van koplampen, richtingaanwijzers en zijspiegels. Ook een stuur is wettelijk verplicht opdat een bestuurder ten alle tijden kan ingrijpen.

Onlangs werd bekend dat 11 zelfrijdende testauto’s van betrokken zijn geweest bij aanrijdingen. Het is nog onduidelijk of deze botsingen zijn veroorzaakt door de auto zelf of door andere weggebruikers.

Zelfrijdende auto Google

[responsive-video identifier=”CqSDWoAhvLU”]
Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 november 2025
2,2 procent meer occasions verkocht
4 november 2025
Bosch vernieuwt online trainingsprogramma
4 november 2025
Campus VTS: een nieuwe stap vooruit voor garages
4 november 2025
Autobedrijf aansprakelijk na hack mailbox?
3 november 2025
Autoverkoop zet stijgende lijn voort in oktober
3 november 2025
AutoProfijt op weg naar de 100
Meest bekeken berichten
Recente reacties