De vorig jaar ingezette stijging van de XRAY Handelswaarde Index voor gebruikte auto’s heeft ook begin 2013 fors doorgezet. De index van februari eindigde op 83,71 procentpunt en is daarmee 4,7 procent hoger dan de index van november 2012.

Echter het aanbod van gebruikte auto’s daalt en de bedrijfsvoorraden bij de professionele handel en groothandel nemen af, waardoor er een dreigend tekort ontstaat. Deze tendens is ook bij de dealervoorraden waarneembaar. De oorzaak is volgens XRAY Auto in Naarden te zoeken in de afname van verkoop nieuw.

“Gericht auto’s bijkopen is nu te adviseren. Zowel op de thuismarkt als over de grens. Met name hier liggen kansen om bedrijfsvoorraden aan te vullen en extra winst en werkplaatsomzet in te kopen. De XRAY-handelswaarde helpt ook bij import om niet teveel BPM af te moeten dragen”, aldus het bedrijf.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 november 2025
InterClassics Brussels noteert nieuw bezoekersrecord
14 november 2025
ADPA nieuw lid van SERMI
14 november 2025
Alzura: Toekomst aftermarket is digitaal
14 november 2025
AllParts lanceert leaseconcept
13 november 2025
Stijging voertuigdiefstal zet door
13 november 2025
AutoTrack: Tweedehands EV 10 procent goedkoper
Meest bekeken berichten
Recente reacties