Toeleverancier Hella meldt op koers te liggen met zijn omzet en winst in het gebroken boekjaar 2016/2017. De gunstige cijfers over de periode december t/m februari zijn vooral te danken aan de vele nieuwe modellen van autofabrikanten waaraan Hella levert.

Met een plus van 5,5 procent kwam de omzet uit op 1,6 miljard euro. Netto verdiende het concern 72 miljoen euro, bijna veertig procent meer dan dezelfde periode een jaar ervoor. Aanjager was vooral de OEM-tak (plus 6,5 procent), maar ook de vervangingsmarkt (4,1 procent méér) legde de onderneming geen windeieren. In de divisies voor speciale voertuigen en bouwmaterieel gingen de zaken omzetmatig gezien minder, maar hier speelt de verkoop van bepaalde bedrijfsonderdelen een rol in de dalende trend.

Ebit

Het Hella-management zegt over een periode van twaalf maanden uit te gaan van circa vijf procent  omzetstijging. Daarbij is geen rekening gehouden met valutaschommelingen of aan- dan wel  verkopen van bedrijfsonderdelen. Voor het operationeel resultaat (Ebit) verwacht men een vergelijkbare procentuele progressie.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
20 mei 2026
Brandbrief BOVAG over energiekosten
20 mei 2026
Renault ziet oplossing voor vastlopend stroomnet
20 mei 2026
DKV Mobility neemt MKB Brandstof over
20 mei 2026
Ayvens: Stijgende belangstelling voor occasionlease
20 mei 2026
Dealers positiever over importeurs
20 mei 2026
Chinese intelligentie
Meest bekeken berichten
Recente reacties