Driekwart van de universele garages is van plan de komende zes maanden niet te gaan investeren in werkplaatsapparatuur en equipment. Dat blijkt uit een enquête die Aftersales Magazine deed onder 600 universele garagebedrijven.

Uit de steekproef blijkt duidelijk dat universele garagebedrijven worden geconfronteerd met een afgenomen werkaanbod, maar desondanks zijn er ook andere geluiden. Belangrijkste constatering is dat 76 procent van de universele garagisten zegt dat ze het komende halfjaar zuinig aan zullen gaan doen.

In het vrije kanaal heeft 46 procent van de ondernemers dit jaar geïnvesteerd in werkplaatsapparatuur. Tot zover wordt het beeld dat leveranciers schetsen, wel bewaarheid. Uit de onderzoeksresultaten blijkt eveneens dat de meerderheid (54 procent) van de garagisten wel bereid was om te investeren. In dat geval stond diagnoseapparatuur hoog op de prioriteitenlijst: daar heeft 20 procent in geïnvesteerd, gevolgd door hefbruggen (16 procent) en remmentestbanken (12 procent).

Bekijk hier alle cijfers en lees meer over het onderzoek >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
14 april 2026
Eerste AD Experts openen via Hofland automateriaal
14 april 2026
Free2move zet nog eens 40 elektrische Opels in Amsterdam
14 april 2026
Trendrapport duurzame mobiliteit 2026: ondernemers twijfelen
14 april 2026
AAG breidt aanwezigheid in Spanje uit
14 april 2026
‘Je hebt geen auto van een ton nodig om lol te hebben’
14 april 2026
Samenwerking Vrooam en PHE zichtbaar in formulelandschap
Meest bekeken berichten
Recente reacties