De Autoriteit Financiële Markten (AFM) waarschuwt voor malafide handel in Ferrari-aandelen. In zogeheten boilerrooms worden potentiële beleggers onder druk gezet om waardeloze of nepaandelen te kopen.

Ferrari heeft donderdag officieel een beursnotering aangevraagd bij de New York Stock Exchange (NYSE). Het sportwagenmerk wordt naar verwachting begin volgend jaar afgesplitst van moederconcern Fiat Chrysler. Het Duitse WB-invest houdt zich nu al bezig met de verkoop van aandelen. Het biedt consumenten aan om aandelen Ferrari te kopen. Consumenten moeten een minimum aantal aandelen kopen. Bij verkoop van de aandelen wordt 5 procent van de winst door WB-Invest ingehouden. AFM waarschuwt beleggers om niet in zee te gaan met deze frauduleuze partijen.

Een boilerroom is een verzamelnaam voor personen en organisaties die met behulp van gehaaide verkopers naar potentiële beleggers bellen om ze over te halen te investeren in waardeloze of nepaandelen. Beleggers worden onder grote druk gezet om geld naar het buitenland over te maken. Boilerrooms gebruiken vaak betrouwbaar ogende websites. Soms gebruiken ze namen die lijken op die van een bekende financiële organisatie.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 september 2025
RAI Vereniging: Mobiliteitsplannen onvoldoende
16 september 2025
Helft elektrische rijders haalt actieradius niet
16 september 2025
Cor Baltus draagt stokje over aan Marco Faulenbach
16 september 2025
Chinees aanbod op AutoScout24 stijgt 34 procent
16 september 2025
Nog drie dealerbedrijven voor Omoda & Jaecoo
16 september 2025
3D-geprinte onderdelen uit afval
Meest bekeken berichten
Recente reacties