Organisaties uit het onderwijs en bedrijfsleven bieden het ministerie van OCW een manifest aan met een oproep voor een herkenbaar VMBO-onderwijsaanbod Mobiliteit en Transport en logistiek. Er dreigt namelijk een groot tekort aan hoogwaardig geschoold personeel in de mobiliteitsbranche.

Dat komt omdat het profiel Mobiliteit in het VMBO dreigt te verdwijnen. “Leerlingen komen minder in aanraking met voorbeelden en rolmodellen uit de beroepspraktijk. Ze krijgen daardoor te weinig inzicht in wat het beroep van bijvoorbeeld autotechnicus in de praktijk inhoudt. VMBO-leerlingen ontwikkelen onvoldoende branchespecifieke technische basiskennis en basisvaardigheden. De inhaalslag die ze op het MBO moeten maken gaat ten koste van verdieping en verbreding. Bedrijven raken de aansluiting met het VMBO kwijt, omdat zij zich niet meer herkennen in het breder technische onderwijs”, zo luidt de verklaring van de organisaties.

Het manifest is een initiatief van het platform VMBO Mobiliteit en T&L, de kenniscentra Innovam, VOC en VTL, maar ook de brancheorganisaties Bovag, TLN, Focwa, Vaco en VIV. Tot slot werkt ook de Bedrijfstakgroep Transport & Logistiek en Motorvoertuigen-, Carrosserie- en Tweewielertechniek mee.

Download hier het manifest >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 mei 2025
Derks Bedrijfswagens neemt Autoschade Bert Verweijen over
12 mei 2025
Met korting naar Nationaal Automotive Congres
12 mei 2025
KwikFit-oprichter Tom Farmer overleden
12 mei 2025
Schade door wasstraat. Wie betaalt?
9 mei 2025
Lichter staal van Tata Steel
9 mei 2025
Athlon introduceert slim laden
Meest bekeken berichten
Recente reacties