Organisaties uit het onderwijs en bedrijfsleven bieden het ministerie van OCW een manifest aan met een oproep voor een herkenbaar VMBO-onderwijsaanbod Mobiliteit en Transport en logistiek. Er dreigt namelijk een groot tekort aan hoogwaardig geschoold personeel in de mobiliteitsbranche.

Dat komt omdat het profiel Mobiliteit in het VMBO dreigt te verdwijnen. “Leerlingen komen minder in aanraking met voorbeelden en rolmodellen uit de beroepspraktijk. Ze krijgen daardoor te weinig inzicht in wat het beroep van bijvoorbeeld autotechnicus in de praktijk inhoudt. VMBO-leerlingen ontwikkelen onvoldoende branchespecifieke technische basiskennis en basisvaardigheden. De inhaalslag die ze op het MBO moeten maken gaat ten koste van verdieping en verbreding. Bedrijven raken de aansluiting met het VMBO kwijt, omdat zij zich niet meer herkennen in het breder technische onderwijs”, zo luidt de verklaring van de organisaties.

Het manifest is een initiatief van het platform VMBO Mobiliteit en T&L, de kenniscentra Innovam, VOC en VTL, maar ook de brancheorganisaties Bovag, TLN, Focwa, Vaco en VIV. Tot slot werkt ook de Bedrijfstakgroep Transport & Logistiek en Motorvoertuigen-, Carrosserie- en Tweewielertechniek mee.

Download hier het manifest >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
27 februari 2026
Nettoverlies Hedin ruim 100 miljoen euro
27 februari 2026
Aftersalesimpact van Europese wetgeving
26 februari 2026
Bridgestone neemt ultramoderne rijsimulator in gebruik
26 februari 2026
Een vijfde rijdt in de winter nog op zomerbanden
26 februari 2026
‘Aftermarket in beslissende fase’
26 februari 2026
Geen allrisk bij bedrijfsauto kan ondernemers tienduizenden euro’s kosten
Meest bekeken berichten
Recente reacties