De mens lijkt de robot op de werkvloer van autofabrieken meer en meer te verdringen. Reden is de toename van het aantal terugroepacties van autofabrikanten die met name door sterk geautomatiseerde productieprocessen tot stand komen.

Zo heeft Toyota de afgelopen jaren meer dan 100 afdelingen opgezet in fabrieken waar mensen weer met hun handen werken. De medewerkers zouden op deze manier beter inzicht krijgen in het productieproces.

Recente ontwikkelingen maken de stap naar meer menselijke specialisten een logische keuze. Hoe sterker het productieproces is geautomatiseerd, des te groter de gevolgen als er ergens een fout insluipt. Grote terugroepacties kunnen dan zeer kostbaar uitpakken voor autofabrikanten.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 april 2026
Verkoop gebruikte EV’s verdubbeld in maart
1 april 2026
Werkplaatsomzet onder druk, ondanks meer onderhoud
1 april 2026
Kamer ziet af van verhoging minimumleeftijd youngtimers
1 april 2026
Autoverkopen Nederland dalen in Q1 2026 – met duidelijke oorzaak
1 april 2026
Snap-on: gecertificeerde EV-gereedschappen
31 maart 2026
Meer kans op autoschade na invoering zomertijd – en dit is waarom
Meest bekeken berichten
Recente reacties