Nieuwe auto’s blijken een speelbal te zijn voor hackers. Tot die conclusie komt de Amerikaanse senator Edward Markey die informatie opvroeg bij 16 autofabrikanten. De senator vindt dat fabrikanten te weinig doen om cyberaanvallen op auto’s te voorkomen.

Automobilisten zijn vaak volledig afhankelijk van nieuwe technologieën maar zijn zich niet bewust van de gevaren, aldus de senator. Het zijn niet alleen hackers die de controle over de auto kunnen overnemen, ook zou weinig zijn gedaan om de draadloze technologie weerbaar te maken tegen de diefstal van informatie. Sommige voertuigen blijken gegevens over ritten op te slaan, vaak zonder dat consumenten weten dat informatie wordt verzameld of wat ermee wordt gedaan.

De koepelorganisatie voor Amerikaanse autofabrikanten laat in een reactie weten zich van geen kwaad bewust te zijn. Volgens een woordvoerder weten autofabrikanten dat goede privacybescherming en degelijke veiligheidsmaatregelen noodzakelijk zijn om het vertrouwen van klanten niet te verliezen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
3 november 2025
Autoverkoop zet stijgende lijn voort in oktober
3 november 2025
AutoProfijt op weg naar de 100
3 november 2025
De kleurrijke carwashmarkt
31 oktober 2025
Van Mossel neemt Polestar Amsterdam over
31 oktober 2025
Omzet LKQ stijgt 1,3 procent in derde kwartaal 2025
31 oktober 2025
Aankoopadvies voor een hefbrug
Meest bekeken berichten
Recente reacties