Mocht de interesse van PSA in een overname van Opel werkelijkheid worden, dan is dat goed nieuws voor Nederlandse toeleveranciers van onderdelen en hoogwaardige kennis. Die verwachting spreekt Eddy van der Vorst, voorzitter van het RAI Industry Platform, uit in Het Financieele Dagblad.

Met Duitse autofabrikanten hebben partijen als Bosal, Inalfa, Vialle, TomTom en NXP traditioneel  een goede zakelijke relatie. In de sterker op nationale partijen gerichte Franse auto-industrie is dat een ander verhaal. Inlijving van Opel zou voor Nederlandse bedrijven de spreekwoordelijke voet tussen de deur kunnen zijn.

Het geplaagde Duitse automerk beschikt over technologie – connected car, elektrische aandrijving – waarmee het ver vooruitloopt op PSA, zegt Van der Vorst. In de ‘slipstream’ van Nederlandse techbedrijven zouden ook de meer reguliere toeleveranciers en Tata Steel Nederland meer kansen kunnen krijgen. Behalve voorzitter van het RAI Industry Platform is Van der Vorst ook bestuurslid van de Europese automotive onderdelenkoepel Clepa. 

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
26 mei 2026
Eerste allseasonband met dubbel A-label is een Vredestein
26 mei 2026
Vergrijzing op de weg neemt snel toe
26 mei 2026
Indicata: occasionmarkt gevoelig voor externe schokken
26 mei 2026
Geen brug te ver
26 mei 2026
Same day delivery in de autobranche: waarom je bezorgoperatie nét zo belangrijk is als je voorraad
25 mei 2026
Vraag het de jongens
Meest bekeken berichten
Recente reacties