Op verzoek van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat onderzoekt de RDW de veiligheid van afschermingen binnen het voertuig. Ondernemers stellen vragen over deze scheidingswanden van hard of zacht plastic, die worden aangeboden in verband met het coronavirus.

Het ministerie wil weten of de schermen zelf én de plaatsing ervan in het voertuig veilig zijn. De RDW gaat beoordelen of zo’n ingreep voldoet aan internationale regelgeving. Een wijziging toebrengen aan een voertuig mag in de meeste gevallen niet zomaar gedaan worden. Toepassen van een afscherming kan nadelige effecten hebben op de veiligheidsvoorzieningen. Denk bijvoorbeeld aan de airbags, het zichtveld via de spiegels, het zicht naar buiten en de bewegingsruimte voor de bestuurder.

Gebruik van afschermmiddelen in voertuigen vormt overigens geen onderdeel van de RIVM-richtlijnen. De RDW zegt geen oordeel te kunnen vormen over de mate van bescherming die de schermen bieden tegen het coronavirus. Wel kan de dienst de voertuigveiligheid van de schermen beoordelen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
24 april 2026
Euromaster wordt landelijke montagepartner BandenConcurrent
24 april 2026
VZR: Volkswagen ID.7 Tourer EV van het jaar 2026
24 april 2026
Porsche verkoopt aandeel in Bugatti Rimac
24 april 2026
Non-conformiteit: juridisch topic nummer 1 in de autobranche
23 april 2026
Autoverkopen Europa 2026: EV groeit, hybride blijft dominant
23 april 2026
Van Mossel neemt schadebedrijf Spuigroep Tilburg over
Meest bekeken berichten
Recente reacties