Toyota haalt in Nederland zo’n 33.000 auto’s terug naar de dealer voor controle van het bedieningspaneel van de elektrische ramen in het bestuurdersportier. Schakelaars kunnen na verloop van tijd door een productiefout stroever gaan werken. Er kan brandgevaar ontstaan na behandeling met verkeerd reinigingsvet.

In Nederland betreft het alleen de Auris (gebouwd tussen 14 september 2006 en 26 december 2008), de Corolla (4 oktober 2006 tot 18 december 2008), de RAV4 (1 september 2006 tot 2 december 2008) en de Yaris (1 september 2006 tot 22 december 2008). Alle andere Toyota-modellen vallen buiten de terugroepactie, net als auto’s van de genoemde modellen die voor of na de bovenstaande productiedata zijn gebouwd.

Meldingen van stroeve of defecte schakelaars zijn in Nederland niet bekend. Evenmin zijn gevallen gemeld van warme of gesmolten bedieningspanelen. Toyota-dealers zullen alle panelen met stroeve schakelaars vervangen en alle andere met een speciaal vet behandelen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 juni 2026
Liqui Moly zet QR-code in, in strijd tegen namaak
4 juni 2026
1 op de 4 auto’s wereldwijd elektrisch
4 juni 2026
Automechanika Frankfurt 2026 rekent op 4.500 exposanten
3 juni 2026
Arie van den Ban, oprichter Van den Ban Autobanden, overleden
3 juni 2026
Nippon Paint ziet af van overname AkzoNobel
3 juni 2026
ABS Den Elzen neemt drie vestigingen Martin Koordes over
Meest bekeken berichten
Recente reacties