1 op 25. Dat is het verbruik van een nieuwe auto in 2021. De EU heeft dinsdag de CO2-norm bekrachtigd. Auto’s mogen vanaf 2021 nog maar 3,9 liter brandstof per 100 kilometer verbruiken. Daarmee wordt Europa het schoonste jongetje van de klas.

Het heeft jaren geduurd voordat het nieuwe CO2-akkoord er door was. Vooral Duitsland zette de hakken in het zand omdat het meer tijd wilde voor zijn auto-industrie die met name grote, veel verbruikende, wagens produceert.

De nieuwe norm moet niet alleen het milieu gaan helpen. Ook de autobezitter gaat er flink zijn voordeel mee doen. Gemiddeld kan hij per jaar 465 euro aan brandstof besparen.

Trucs

De EU heeft gisteren mede bepaald dat brandstoftests vanaf 2017 gegarandeerd realistisch moeten zijn. Nu is het vaak zo dat autofabrikanten om een zo laag mogelijk brandstofverbruik in de boeken te krijgen allerlei trucs uithalen.

Zo zetten ze een vederlichte chauffeur in, rijden op een speciaal gasmengsel in de banden, strippen alles aan de auto wat de luchtweerstand kan beïnvloeden en houden hun tests vaak op spiegelglad asfalt. Daar komt dus in 2017 definitief een einde aan.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
5 februari 2026
EV’s en de kosten van onderhoud
4 februari 2026
Joint venture Stellantis en MSX voor Eurorepar Car Service
4 februari 2026
VWE corrigeert cijfers occasionverkopen
4 februari 2026
Duurzaam?
3 februari 2026
Kroon-Oil kondigt samenwerking aan met racetalent Réne Lammers
3 februari 2026
Verkoop tweedehands elektrische auto explodeert
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33