Autofabrikant Toyota investeert in vijftien hightech bedrijven. Deze startups moeten de fabrikant gaan helpen haar technologieachterstand te verkleinen.

Eind 2015 zette Toyota een investeringsfonds op waarin inmiddels bijna 400 miljoen dollar zat. Dat wordt nu aangewend om beginnende hightech bedrijven van kapitaal te voorzien. De startende jonge bedrijven houden zich vooral bezig met de ontwikkeling van systemen en concepten rondom connected car en robotica. Overigens gaat het zeker niet uitsluitend om Japanse startups.

Zo neemt ook het Amerikaanse UIEvolution deel, een ontwikkelaar van software voor conencted cars. Daarnaast is geïnvesteerd in Getaround, een autodeelprogramma dat afkomstig is uit San Francisco. Toyota heeft jaren geleden eenzelfde plan gehad en investeerde destijds in het net gestarte Tesla.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
8 juni 2026
Toyota demonstreert waterstof als brandstof
8 juni 2026
VerkeersAcademie lid van ADAS Alliantie
8 juni 2026
Samenwerking InterClassics Brussels en Auto e Moto d’Epoca Bologna
8 juni 2026
Inter-Tyre voegt BBS toe aan aanbod
5 juni 2026
AllParts verwelkomt Koster Autoparts en Kuyntjes Automaterialen als nieuwe grossiers
5 juni 2026
Bosch lanceert digitale Vehicle Care Assistant
Meest bekeken berichten
Recente reacties