Autofabrikant Toyota investeert in vijftien hightech bedrijven. Deze startups moeten de fabrikant gaan helpen haar technologieachterstand te verkleinen.

Eind 2015 zette Toyota een investeringsfonds op waarin inmiddels bijna 400 miljoen dollar zat. Dat wordt nu aangewend om beginnende hightech bedrijven van kapitaal te voorzien. De startende jonge bedrijven houden zich vooral bezig met de ontwikkeling van systemen en concepten rondom connected car en robotica. Overigens gaat het zeker niet uitsluitend om Japanse startups.

Zo neemt ook het Amerikaanse UIEvolution deel, een ontwikkelaar van software voor conencted cars. Daarnaast is geïnvesteerd in Getaround, een autodeelprogramma dat afkomstig is uit San Francisco. Toyota heeft jaren geleden eenzelfde plan gehad en investeerde destijds in het net gestarte Tesla.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 juni 2026
CBb schrapt boete ACM aan Volkswagen
2 juni 2026
Bosch vult airco-assortiment aan met druksensoren
2 juni 2026
1,3 procent minder apk’s in 2026
2 juni 2026
Chinese EV’s verliezen twee keer zo snel hun waarde
2 juni 2026
Nexen lanceert UHP-band N’Fera Primus UX
2 juni 2026
Occasionverkoop B2C daalt met bijna 10 procent in mei
Meest bekeken berichten
Recente reacties