Autofabrikant Toyota investeert in vijftien hightech bedrijven. Deze startups moeten de fabrikant gaan helpen haar technologieachterstand te verkleinen.

Eind 2015 zette Toyota een investeringsfonds op waarin inmiddels bijna 400 miljoen dollar zat. Dat wordt nu aangewend om beginnende hightech bedrijven van kapitaal te voorzien. De startende jonge bedrijven houden zich vooral bezig met de ontwikkeling van systemen en concepten rondom connected car en robotica. Overigens gaat het zeker niet uitsluitend om Japanse startups.

Zo neemt ook het Amerikaanse UIEvolution deel, een ontwikkelaar van software voor conencted cars. Daarnaast is geïnvesteerd in Getaround, een autodeelprogramma dat afkomstig is uit San Francisco. Toyota heeft jaren geleden eenzelfde plan gehad en investeerde destijds in het net gestarte Tesla.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
28 mei 2026
Hyundai en Kia starten V2G-pilot in Nederland
28 mei 2026
Fixico betreedt Amerikaanse markt
28 mei 2026
Eindafrekening: wat mag de werkgever verrekenen met het loon?
27 mei 2026
Joint venture Stellantis en MSX heet Octago
27 mei 2026
EV groeit door in Europa
27 mei 2026
AkzoNobel wijst bod Nippon Paint af
Meest bekeken berichten
Recente reacties