President-directeur Wim van der Leegte van VDL Groep heeft vrijdag in een interview op BNR laten weten dat de maximale productiecapaciteit van VDL Nedcar binnen vier jaar wordt gehaald. Dat betekent dat er dan 190.000 auto’s per jaar van de band rollen. Nu zijn dat nog 30.000 stuks.

Van der Leegte verwacht dat er in 2016 zo’n 100.000 auto’s uit de fabriek rijden, in uiterlijk 2018 bouwen twee ploegen dan het maximale aantal van 190.000 voertuigen. Dan zal er ook een nieuw model van Mini aan de autoproductie in Born worden toegevoegd.

Het oplopen van de productie brengt ook meer werkgelegenheid met zich mee. In het BNR- gesprek zei Van der Leegte dat er binnen twee jaar minimaal duizend banen bij komen. Daar kan ook personeel van de Ford-fabriek in Genk bij zitten, die eind dit jaar sluit.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
9 december 2025
19 procent meer ongevallen in winter
9 december 2025
ERA breidt uit met radiatoren en intercoolers
9 december 2025
‘Registratie schadevrije jaren krijgt update’
9 december 2025
Buiten kantooruren: Dakar als jongensdroom
8 december 2025
Jaarcijfers Greenwheels: grotere vloot, jongere gebruikers
8 december 2025
Vernieuwde erkenningenstelsel binnenkort van start
Meest bekeken berichten
Recente reacties