Op de komende Autovak RAI lanceert de Arbeidsinspectie de Virtuele Garage. Deze animatie wil met name jonge automonteurs bewust maken van de mogelijke gevaren in hun werkomgeving. De Arbeidsinspectie is tijdens de vakbeurs te vinden in de stand van de RAI-vereniging. Hier kan de Virtuele Garage worden uitgetest.

Uit het rapport Garages in Beeld dat de Arbeidsinspectie eind december publiceerde, blijkt dat er op het vlak van veilig en gezond werken in de autobranche nog veel winst te behalen is. Ongekeurde hefbruggen, machines die kunnen omvallen en ontploffingsgevaar bij het oppompen van banden zorgen regelmatig voor onveilige werkomstandigheden.
“Een groot deel van de onderzochte garages besteedt inmiddels aandacht aan de werkomstandigheden van de monteurs. Er is veel geïnvesteerd in tilhulpmiddelen en steeds meer garages namen maatregelen tegen de kankerverwekkende uitstoot van dieselmotoren”, aldus de Arbeidsinspectie.

De Virtuele Garage is vanaf eind maart onder andere te vinden op Arbeidsinspectie.nl.

Bekijk hier enkele voorbeelden uit de Virtuele Garage >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 mei 2026
Blanke lak Sikkens als onderdeel Optima-systeem
13 mei 2026
Succesvolle start Aumovio als zelfstandig bedrijf
13 mei 2026
Koper elektrische occasion let vooral hierop
13 mei 2026
VWE en Financial Lease Partner bundelen krachten voor samenwerking
13 mei 2026
Omzet Alfen plust 25 procent in eerste kwartaal
13 mei 2026
Veertig jaar Serenco maar ‘pas net begonnen’
Meest bekeken berichten
Recente reacties