Autonoom rijden is het toverwoord tijdens de Consumer Electronics Show in Las Vegas, waar een ongekend groot aantal automotive noviteiten wordt gepresenteerd. Volkswagen tekende er een intentieverklaring met toeleverancier Mobileye.

Mobileye en Volkswagen zullen een zuiver op Europa gerichte joint venture starten. Camera’s en gedetailleerde kaartgegevens zijn cruciaal voor autonoom rijden. De optische sensoren die Mobileye levert zullen in ieder geval gebruikt worden aan de voorzijde van toekomstige Volkswagens. Dergelijke systemen monitoren voortdurend de omgeving van de auto. Behalve voor autonoom rijden zal er ook gebruik van gemaakt worden voor minder vergaande hulpsystemen.

Mobileye gebruikt nu crowd-sourced real-time data, ofwel de ervaringen van verschillende gebruikers worden gecombineerd tot een voortdurend lerende database. Er wordt gesproken over een maximaal dataverbruik van 10kb per gereden kilometer. De bestaande samenwerking met GM zal worden uitgebouwd naar dit principe dat ook centraal staat bij de deal met VW. Een derde fabrikant van ‘vergelijkbare grootte’, aldus het bericht, zou snel volgen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
24 december 2025
Best gelezen in 2025: RDW compenseert eigenaren kampeerauto
24 december 2025
Nieuw verkeersbord voor milieuzones
24 december 2025
Kennismaken met equipment in Koskamp Experience Center
23 december 2025
Eurorepar Car Service doneert aan Ambulance Wens
23 december 2025
Wat verandert er voor autobezitters in 2026?
23 december 2025
Autotaalglas Alphen aan den Rijn is verhuisd
Meest bekeken berichten
Recente reacties