De RDW heeft het als onbetrouwbaar bestempelde Diginotar-certificaat vervangen door die van het bedrijf Verisign. Hierdoor zijn alle webdiensten, waaronder het opvragen van kentekens en online schorsen, weer gewoon en veilig te gebruiken. Certificaatverstrekker Diginotar was onlangs gehackt.

De overdracht van RDW-informatie in de machine naar machine-communicatie is veilig, ondanks dat hier nog wel certificaten van Diginotar gebruikt worden. Deze zaten niet in het gehackte pakket. Vervanging hiervan is gecompliceerd en vraagt meer tijd dan de vervanging van de andere certificaten. RDW heeft honderden zakelijke klanten die een verbinding over het internet hebben met de dienstverlener. Al deze connecties moeten tegelijk overgezet worden.

De RDW is op dit moment een systeem aan het ontwikkelen om recallinformatie (op kentekenniveau) van autofabrikanten te distribueren naar universele autobedrijven.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 april 2026
LKQ neemt ACtronics over
2 april 2026
VDS Automotive benoemt Erik Henstra tot interim-CEO
2 april 2026
RDW blikt tevreden terug op 2025
2 april 2026
Fixico One: vlootbeheer via één digitaal platform
2 april 2026
Occasionmarkt maart 2026 stabiel, B2C blijft grootste kanaal
2 april 2026
Geotab introduceert Hyundai-data zonder hardware
Meest bekeken berichten
Recente reacties