De RDW heeft het als onbetrouwbaar bestempelde Diginotar-certificaat vervangen door die van het bedrijf Verisign. Hierdoor zijn alle webdiensten, waaronder het opvragen van kentekens en online schorsen, weer gewoon en veilig te gebruiken. Certificaatverstrekker Diginotar was onlangs gehackt.

De overdracht van RDW-informatie in de machine naar machine-communicatie is veilig, ondanks dat hier nog wel certificaten van Diginotar gebruikt worden. Deze zaten niet in het gehackte pakket. Vervanging hiervan is gecompliceerd en vraagt meer tijd dan de vervanging van de andere certificaten. RDW heeft honderden zakelijke klanten die een verbinding over het internet hebben met de dienstverlener. Al deze connecties moeten tegelijk overgezet worden.

De RDW is op dit moment een systeem aan het ontwikkelen om recallinformatie (op kentekenniveau) van autofabrikanten te distribueren naar universele autobedrijven.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
8 juni 2026
Toyota demonstreert waterstof als brandstof
8 juni 2026
VerkeersAcademie lid van ADAS Alliantie
8 juni 2026
Samenwerking InterClassics Brussels en Auto e Moto d’Epoca Bologna
8 juni 2026
Inter-Tyre voegt BBS toe aan aanbod
5 juni 2026
AllParts verwelkomt Koster Autoparts en Kuyntjes Automaterialen als nieuwe grossiers
5 juni 2026
Bosch lanceert digitale Vehicle Care Assistant
Meest bekeken berichten
Recente reacties