Op een recent gehouden aftersalesforum kwamen vertegenwoordigers van autofabrikanten, onderdelen- en bandenfabrikanten en enkele grote onderdelendistributeurs bij elkaar om de trends in de Europese aftermarket met elkaar te bespreken.

Een trend voor de lange termijn is volgens het forum, dat verzekeringsmaatschappijen zich met hun ervaringen uit de schadesector zullen gaan interesseren voor reparatie en onderhoud. De verzekeringspolis wordt dan, zoals we in mei al op het IBIS-schadecongres in Barcelona beluisterden, meer en meer een mobiliteitscontract.

Nu autoverzekeraars door de overheid (De Nederlandse Bank) worden gedwongen om hun premies naar boven toe bij te stellen, biedt dat kansen om die polissen tegelijkertijd een nieuwe inhoud te geven, van een toegevoegde waarde te voorzien. Een eerste stap die wordt verwacht is dat schadeverzekeraars zich in hun autopolissen gaan inzetten voor winterbanden en als vervolgstap de APK. De vraag is of ze die werkplaatsbezoeken ook gaan sturen.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
7 mei 2026
Hertog Lease overgenomen door Oostendorp
7 mei 2026
Dit land laat zien hoe snel Chinese automerken Europa veroveren
7 mei 2026
Mitsubishi wordt partner van VER
6 mei 2026
Hogere winstgevendheid Continental
6 mei 2026
Inter-Sprint naar The Tire Cologne
6 mei 2026
Autobedrijf Frank: Als CHAMPION LUBRICANTS SPECIALIST straal je vertrouwen uit
Meest bekeken berichten
Recente reacties