Volkswagen introduceert het nieuwe augmented reality head-up display in eerste instantie niet in zijn premiumproducten, maar in de volledig elektrische ID.3 en ID.4 uit het compacte segment.

De nieuwe comfortfunctie projecteert belangrijke informatie op de voorruit van de auto in twee afzonderlijke velden en niveaus. Het grote venster voor de dynamische displays bevindt zich op een virtuele afstand van ongeveer 10 meter in het gezichtsveld van de bestuurder en is ongeveer 1,8 meter diagonaal. In dit langeafstandsvenster verschijnen informatie van de assistentiesystemen, de afslagpijlen en start- en bestemmingspunten van de navigatie.

Het korteafstandsvenster ligt als een platte band onder het grote langeafstandsvenster. Het toont de huidige snelheid, de verkeersborden en de assistentie- en navigatiesymbolen als statische displays en lijkt ongeveer drie meter voor de bestuurder te zweven.

Toegankelijk

De keuze voor de introductie in modellen uit de compacte klasse is een bewuste. “We hebben een echte innovatie in serieproductie gebracht”, zegt ontwikkelaar Frank Welsch. “En niet in een premium auto, maar in de compacte modellen van de volledig elektrische ID. Familie. Toekomstgerichte technologieën toegankelijk maken voor veel klanten is een van de kerncompetenties van Volkswagen.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
18 november 2025
Fusie AkzoNobel en Axalta in de maak
18 november 2025
‘Desinformatie schaadt vertrouwen in EV’
18 november 2025
‘De Buggy verveelt nooit’
17 november 2025
Europeanen sparen korter voor tweedehands VW Golf
17 november 2025
Enexis ‘knijpt’ laadvermogen tijdens pieken
17 november 2025
InterClassics Brussels noteert nieuw bezoekersrecord
Meest bekeken berichten
Recente reacties