Het Europese samenwerkingsverband van autofabrikanten Ionity investeert zo’n 700 miljoen euro in de uitbreiding van zijn netwerk snelladers. Tegen 2025 moet het aantal zijn verviervoudigd tot een totaal van zo’n 7000 snellaadstations.

De nieuwe laadpunten (350 kW) worden niet alleen langs snelwegen geplaatst, maar ook langs andere drukke wegen en in steden. Toekomstige laadstations zullen zes tot twaalf laadpunten tellen. Bestaande locaties waar veel vraag naar snelladen is, zullen worden opgewaardeerd met aanvullende laadpunten.

Blackrock

Ionity is opgericht in 2017 en is een joint venture van BMW, Ford, Hyundai (plus Kia), Mercedes-Benz en Volkswagen (Audi en Porsche). Onlangs besloot vermogensbeheerder Blackrock in Ionity te stappen, wat de nieuwe investering in het snellaadnetwerk mogelijk heeft gemaakt. “De instap van Blackrock als aandeelhouder en de toewijding van onze huidige aandeelhouders onderstrepen hoe aantrekkelijk Ionity is voor investeerders en bevestigen de kracht van onze strategie”, aldus Michael Hajesch, ceo van Ionity. “Het vertrouwen en de investeringen van al onze aandeelhouders zullen de groei van Ionity versnellen en de uitbreiding van ons hoogvoltage laadnetwerk in Europa en breder, de decarbonisatie van de mobiliteitssector bevorderen.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
17 april 2026
KNAC verwelkomt 15.000ste lid
17 april 2026
49 accubranden in 2025
17 april 2026
Vakbonden schorten cao-onderhandelingen met ANWB op
17 april 2026
LKQ investeert in netwerk
16 april 2026
Bosch zet vol in op innovatie
16 april 2026
Fastned groeit hard door: omzet +40 procent
Meest bekeken berichten
Recente reacties