Het kabinet trekt in de periode 2023-2026 200 miljoen euro uit voor de verbetering van de verkeersveiligheid op zestien verschillende N-wegen.

Het komend jaar wil minister Harbers al 25 miljoen investeren in een verbetering van de veiligheid op N-wegen, waar relatief veel verkeersslachtoffers vallen. Het geld is onder meer bestemd voor veiligere bermen, scheiding van rijrichtingen en bekende knelpunten die tot onveilige situaties leiden. Waar mogelijk worden kleinere projecten snel aangepast, terwijl tegelijkertijd wordt begonnen met een grootschalige structurele aanpak.

Minister Harbers: “Goed dat we nu snel aan de slag kunnen met het aanpakken van de gevaarlijkste Rijks-N-wegen. Maar hiermee zijn we er niet. We blijven kijken hoe we ook in de toekomst maatregelen kunnen nemen om het aantal verkeersslachtoffers te verminderen.”

Miljard

Dat is een van de punten die opvallen in het beleid op het gebied van infrastructuur en waterstaat, zoals die vandaag werden gepresenteerd tijdens Prinsjesdag. De 200 miljoen euro is het totale budget voor de verbetering van de verkeersveiligheid op N-wegen. Voor de verbetering van het totale wegennet is 1 miljard euro gereserveerd.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 april 2025
Registraties nieuwe auto’s dalen met 10 procent in eerste kwartaal 2025
1 april 2025
Accupakket als zwaard van Damocles
1 april 2025
Autodealers in 2024: meer omzet, minder winst
1 april 2025
Bosch lanceert twee nieuwe opleidingstrajecten
31 maart 2025
LKQ neemt afscheid van B2C Leisure
31 maart 2025
Nicola Torregiani neemt Benelux-markt onder zijn hoede 
Meest bekeken berichten
Recente reacties