Bovag en RAI Vereniging verwachten op basis van onderzoek dat er volgend jaar 400.000 personenauto’s zullen worden geregistreerd, een lichte plus ten opzichte van 2014. Bij lichte bestelwagens zal de teller in 2015 uitkomen op 53.000 stuks.

“De markt lijkt zich iets te herstellen in 2015 maar de branche heeft nog steeds te maken met bijzonder uitdagende marktomstandigheden. Daarnaast maakt het uitblijven van Autobrief II het vaststellen van een goede prognose uiterst lastig omdat met name niet goed te voorspellen is wat de tweede helft van 2015 gaat doen qua autoverkopen indien er vanaf 1 januari 2016 een nieuw fiscaal regime zal gelden”, aldus Bovag en RAI.

Voor het laatste kwartaal van dit jaar geldt dat het aanschaffen van een kleine auto nog relatief gunstig zal uitpakken, omdat met name dat type auto’s behoorlijk duurder wordt door hogere BPM-tarieven. Deze zijn in het zogenaamde Herfstakkoord van vorig jaar afgesproken en gelden vanaf 1 januari 2015.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
20 mei 2025
Xavier Chardon wordt ceo Citroën
20 mei 2025
Broekhuis neemt Jansen2Wielers Barneveld over
20 mei 2025
Euromaster ondersteunt Voedselbanken Nederland
20 mei 2025
Vijf nieuwe servicepunten KwikFit voor e-bikes
20 mei 2025
ARN: 98,8 procent van gewicht auto hergebruikt
20 mei 2025
Trumps tarieven en de aftermarket
Meest bekeken berichten
Recente reacties