Het Amerikaanse autoconcern General Motors (GM) gaat schadevergoedingen betalen voor minstens 51 dodelijke en 77 gewonde verkeersslachtoffers. Zij zouden het slachtoffers zijn geworden van een defect contactslot. Volgens GM kan het bedrag oplopen tot 600 miljoen dollar.

Bij het fonds voor verkeersslachtoffers en hun nabestaanden kwamen aanvragen binnen van 455 dodelijke slachtoffers, waarvan er 110 nog onderzocht moeten worden. In totaal kreeg GM 4.180 aanvragen. De deadline liep zaterdag af.

GM roept massaal auto’s terug wegens de defecte contactsloten. Het probleem is dat de contactsleutel in volle vaart plots naar de uit-positie kan springen. Daardoor kan de motor uitvallen, de versnellingsbak vastlopen en kunnen de airbags dienst weigeren.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 oktober 2025
RDW vernieuwt erkenningenstelsel
13 oktober 2025
Vos Autotechniek wint vijfde ACtronics Service Point Award
13 oktober 2025
‘Stem verkeersboete af op ernst overtreding’
13 oktober 2025
Concurrentiebeding: bescherming of blok aan het been?
10 oktober 2025
Dodge-specialist viert veertigjarig bestaan
10 oktober 2025
Fastned opent eerste stations in Spanje
Meest bekeken berichten
Recente reacties