Het totaal aantal uitgevoerde APK’s in Nederland is de eerste vijf maanden van 2012 uitgekomen op 2.942.972 stuks, een daling van vier procent ten opzichte van dezelfde periode in 2011. Dat signaleert Bovag op basis van RDW-cijfers.

De daling telt in totaal 121.562 voertuigen. Bovag verwacht dat er in heel 2012 zo’n 250.000 tot 300.000 minder keuringen uitgevoerd zullen worden. Ieder jaar worden er ongeveer 7 miljoen APK’s in Nederland uitgevoerd.

“We signaleren inderdaad een forse daling in het aantal APK’s, maar we kunnen hier echter nog geen conclusies aan verbinden”, aldus Gijs Bosman, specialist techniek en duurzaamheid bij Bovag. “De daling zou ondermeer kunnen komen door de slooppremie. Hierdoor zijn relatief veel oude auto’s verdwenen. Ook is het wagenpark de laatste jaren verjongt door de goede nieuwverkopen en zijn er veel auto’s bijgekomen die onder de APK-regeling 4-2-2 voor benzineauto’s vallen. Tot slot zijn er relatief veel oudere voertuigen naar het buitland uitgevoerd. Echter, dit zijn een paar hypothesen waar de daling door zou kunnen komen.”

Bovag onderzoekt op dit moment samen met RDW waar de daling daadwerkelijk door veroorzaakt wordt.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
3 oktober 2025
Autotrack biedt SoH-certificaat bij (PH)EV
3 oktober 2025
5,4 procent meer occasions verkocht in september
3 oktober 2025
App vergelijkt kosten laden en tanken
3 oktober 2025
Innovaties in carwash
2 oktober 2025
Bart Boerboom verruilt Eurol voor Euromaster
1 oktober 2025
Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek
Meest bekeken berichten
Recente reacties