Vier ondernemers van ABS Autoherstel gaan met ingang van 1 januari 2016 opzeggen bij de keten. “Uiteraard betreuren wij dit ten zeerste maar respecteren wij hun keuzes”, aldus Wijnand Mebius, algemeen directeur van ABS Autoherstel. Volgens hardnekkige geruchten zou een aantal van hen overwegen om te switchen naar een andere keten.

“Het is geen eenvoudige beslissing en wij zijn altijd heel loyaal naar de keten geweest. Maar het is heel gezond om als ondernemer om de zoveel jaar opnieuw de afweging te maken of de toegevoegde waarde van de keten nog naar verwachting is”, aldus A. de Groot, één van de ondernemers (met twee ABS vestigingen: Schiedam en ’s Gravenzande) die met ingang van 1 januari 2016 heeft opgezegd. “Zeker in deze roerige markt is het zinvol om je telkens te blijven afvragen wat een keten je voor de toekomst te bieden heeft.”

ABS Autoherstel communiceert uitsluitend dat vier ondernemers hebben opgezegd, maar noemt geen namen van de betreffende bedrijven. Volgens de keten is de strategie 2018 vastgesteld en met grote meerderheid van stemmen goedgekeurd, maar hebben vier ondernemers een andere keuze gemaakt. ABS gaat de ontstane open plekken opvullen of herverdelen en is al bezig met onderhandelingen hierover.

Geruchten

Er doen hardnekkig geruchten de ronde dat een aantal van deze ABS vestigingen zou overwegen om zich bij een andere keten aan te sluiten, maar vooralsnog komt daar geen andere reactie op dan ‘geen commentaar’. Duidelijk is in ieder geval wel dat het onrustig is en rommelt in de achterban van de schadeketens.

Eerder dit jaar zegde Peter van Es (met vestigingen in Rotterdam Charlois, Rotterdam Zuid, Barendrecht en Oud-Beijerland) al zijn lidmaatschap op bij ABS. Ook Van Es is vanaf januari 2016 niet meer bij de keten aangesloten.

ABS Autoherstel telt op dit moment 89 zelfstandige vestigingen. Schadenet heeft met ruim 100 vestigingen veruit de meeste locaties, gevolgd door ASN (78), AAS (71), Care (55) en AHG (50).

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 januari 2026
Bestelwagenmarkt stort in
2 januari 2026
Registraties 2025: Verschuivingen in beeld
2 januari 2026
Meer te halen bij carwashklant
1 januari 2026
Decemberverkoop stijgt met 31,9 procent, trekt jaar in de plus
31 december 2025
Autotaalglas Ster van het Jaar naar Weert
31 december 2025
Niet terugblikken
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • Eric on Genomineerd voor de sloop?: “Interessanter zou ik vinden wat het percentage auto’s is per merk en model wat nu nog rijdt ten opzichte van…nov 6, 17:23
  • Barend Luiting on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Dankjewel, Peter!okt 6, 15:48
  • peter lepage on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Goedemorgen. Wat een goed idee! Ik denk dat er belangrijke behoefte is aan een vakkundig technisch blad. Heel veel succes…okt 2, 10:17
  • Eric on ‘Remblokken met asbest op Ali Express’: “Handel met dit soort dictaturen moeten we geheel stoppen. Naast allerlei veiligheids- en milieurisico’s geeft het oneerlijke concurrentie en moeten…aug 12, 10:03