Er was de laatste weken een hoop om de Duitse wegenwacht Adac te doen vanwege een aantal schandalen. Daarom heeft de 64-jarige voorzitter Peter Meyer er vandaag voor gekozen direct af te treden. Hij was sinds 2001 president van Adac.
De Duitse zusterorganisatie van de Anwb wil dat Peter Meyer niet alleen verantwoordelijk wordt gehouden voor diverse fraudegevallen en neemt op dit moment haar organisatie onder de loep. “We zijn een diepgaand reorganisatieproces gestart dat eventuele taboes niet uit de weg gaat en we willen zo het vertrouwen in de club zo snel als mogelijk herstellen”, aldus vice president August Markl. Hij neemt tot de nieuwe verkiezingen in mei de taken van Meyer waar.
Gesjoemel met cijfers zoals bij Adac, is bij de Anwb haast ondenkbaar. Dat heeft een woordvoerder onlangs laten weten. “Bij ons zijn er geen belangenverstrengelingen en worden alle cijfers en persberichten dubbel gecheckt.”