Op de slotdag van Automechanika (17 september) zal in Frankfurt de EAAC Auto A/C Conventie worden gehouden. De Nederlandse organisator Ron Henselmans vindt dat de vakkennis bij nie–aircospecialisten nu vaak tekortschiet.

Henselmans pleit dan ook voor een betere opleiding, te toetsen via bijvoorbeeld een pan-Europees keurmerk. Volgens hem schort er momenteel het nodige aan de kwaliteit van automotive airco-onderhouden, waarbij hij overigens nadrukkelijk het onderscheid maakt tussen specialisten ‘die hun vak verstaan’ en vrije aanbieders van autoservice. De congresorganisator is dan ook voorstander van meer opleiding en een duidelijker certificering om airco-expertise op een hoger niveau te krijgen.

Op de negende editie van de tweejaarlijkse EAAC A/C Conventie worden zo’n 200 tot 250 bezoekers verwacht, waaronder ruim dertig uit ons land. Op het congres (in Sheraton Hotel Frankfurt am Main) kunnen deelnemers kennismaken met de nieuwste inzichten op aircogebied. Er zal onder meer aandacht worden besteed aan: eerste technische, service en commerciële ervaringen met R-1234yf, huidige en nieuwe koelopgaven voor elektrische voertuigen en R-744 systemen (service, reparatie, training en werkplaatsuitrusting).

Klik hier voor het gehele interview met congresorganisator Ron Henselmans.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
15 oktober 2025
Hampsink sluit zich aan bij AllParts
15 oktober 2025
ETRMA wil overheidsprikkels voor betere banden
15 oktober 2025
De jaren negentig, deel twee
14 oktober 2025
Claro neemt Carwash Maastricht over
14 oktober 2025
Autoscout24: Occasionprijzen blijven dalen
14 oktober 2025
Sunny Cars: EV wordt nauwelijks verhuurd
Meest bekeken berichten
Recente reacties