Het apk-marktaandeel van de merkdealers is afgelopen jaar opnieuw afgenomen. Inmiddels doen de eigen merkdealers (dus automerk is gelijk aan dat gevoerd door de dealer) nog slechts twintig procent. Het aandeel van de universele marktpartijen steeg naar 72,6 procent.

Met 6,26 miljoen apk2-keuringen is afgelopen jaar ook het totaal aantal keuringen opnieuw gedaald. De daling ten opzichte van 2012 bedraagt 1,17 procent, relatief bescheiden in vergelijking met de daling tussen 2012 en 2011 die 3,15 procent bedroeg.

Van de grootste volumemerken laten Toyota en Fiat de grootste groeipercentages zien: respectievelijk 2,95 en 2,54 procent. Opel en Renault vormen de andere uitersten met een afname van 3,41 en 3,11 procent.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
3 juli 2025
AkzoNobel met Solera in datagestuurde duurzaamheid
3 juli 2025
Totale occasionverkoop H1 stijgt 4,2 procent
3 juli 2025
Cyberveiligheid zet branche op scherp
2 juli 2025
Hella Gutmann integreert KI in diagnoseapparatuur
2 juli 2025
B-to-C occasionverkopen H1 nagenoeg gelijk
2 juli 2025
1,0 procent meer apk’s in eerste halfjaar
Meest bekeken berichten
Recente reacties