De overname van het Amerikaanse Cooper Tire door het Indiase Apollo Tyres (tevens eigenaar van Vredestein) gaat niet door.

De door de Indiase fabrikant als grootste aankoop in de USA omschreven, is na veel strijd en hoge juridische kosten met onder andere Chengshan, de Chinese Cooper Tire divisie (goed voor bijna 25 procent van de Cooper-omzet) en twee Amerikaanse fabrieken (die alle drie tegen de overname waren) beëindigd.

Voor Apollo is het niet doorgaan een flinke streep door de groeistrategie. Uit berichten valt op te maken dat Apollo geen vijandige overname overweegt. Dat zou goed mogelijk zijn, want de aandelen van Cooper staan op 22 dollar terwijl het eerste bod van Apollo op 35 dollar per aandeel lag.

 

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 juni 2026
Waarom u als garagist het Nationaal Automotive Congres niet mag missen
1 juni 2026
Alliance benoemt Ernst Haaksman tot General Equipment Manager
1 juni 2026
Autoverkopen mei 2026: Nederland sluit dit merk weer in de armen
1 juni 2026
Heuver Group verbetert duurzaamheidsrating
1 juni 2026
BYD krijgt er met Kreijne twee dealervestigingen bij
1 juni 2026
Zelfde blik, andere visie
Meest bekeken berichten
Recente reacties