De Duitse verkeersminster Alexander Dobrindt heeft afgelopen week een baanbrekend voorstel bij de EU in Brussel ingediend voor regelgeving ter ondersteuning van de introductie van grotendeels zelfrijdende auto’s.

Volgens dit voorstel wordt de computer van de auto juridisch gelijk gesteld met de berijder. Met andere woorden: bij een aanrijding kan de centrale computer in bepaalde verkeerssituaties aansprakelijk worden gesteld voor de schade. Dat betekent dat de aansprakelijkheid voor een deel (een nieuw type crash recorder zal zijn intrede doen) wordt verlegd naar de autofabrikant en haar toeleveranciers. Overigens wordt dit door de autofabrikanten omarmd, want het biedt de mogelijkheid om nieuwe auto’s met een geïntegreerde schadeverzekering te gaan verkopen.

De voorgestelde regelgeving is uiterst actueel, zeker nu er de afgelopen weken zoveel publiciteit was rondom twee zware verkeersongevallen met Tesla’s.

Het voorstel van Dobrindt wordt waarschijnlijk al bij de eerst volgende EU-top van verkeersministers besproken. De Duitse verkeersminister maakt zijn voorstel eind vorige week bekend in het Duitse magazine Wirtschaftswoche.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
2 januari 2026
Ramon Lingen stapt in bij Van der Wijngaart & Partners
2 januari 2026
Bestelwagenmarkt stort in
2 januari 2026
Registraties 2025: Verschuivingen in beeld
2 januari 2026
Meer te halen bij carwashklant
1 januari 2026
Decemberverkoop stijgt met 31,9 procent, trekt jaar in de plus
31 december 2025
Autotaalglas Ster van het Jaar naar Weert
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • Eric on Genomineerd voor de sloop?: “Interessanter zou ik vinden wat het percentage auto’s is per merk en model wat nu nog rijdt ten opzichte van…nov 6, 17:23
  • Barend Luiting on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Dankjewel, Peter!okt 6, 15:48
  • peter lepage on Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek: “Goedemorgen. Wat een goed idee! Ik denk dat er belangrijke behoefte is aan een vakkundig technisch blad. Heel veel succes…okt 2, 10:17
  • Eric on ‘Remblokken met asbest op Ali Express’: “Handel met dit soort dictaturen moeten we geheel stoppen. Naast allerlei veiligheids- en milieurisico’s geeft het oneerlijke concurrentie en moeten…aug 12, 10:03