BMW, Volkswagen en Daimler breiden de komende jaren het personeelsbestand flink uit. Wereldwijd heeft BMW in 2011 zeker 2.600 nieuwe medewerkers nodig.
BMW doet de uitbreiding om de voorgenomen verkoopgroei van tien procent te kunnen bewerkstelligen voor elektrische en hybride voertuigen. Hiervoor is gespecialiseerd personeel nodig die de schonere motoren kunnen maken. BMW hoopt de verkoop uit te breiden van 1,4 miljoen leveringen dit jaar naar twee miljoen leveringen in 2020.
Volkswagen heeft de komende vijf jaar 50.000 arbeidsplaatsen in te vullen. Tien procent van deze banen zijn gepland in Duitsland. Daimler heeft in 2010 al 400 mensen aangenomen en wil binnenkort ook 2.500 werknemers toevoegen in Hongarije.