Aegon heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de vestigingen van Autoglaz beoordeeld op technische reparatie, de beleving door de klant en de gemiddelde schadelast. Uiteindelijk is zij nu partner geworden, wat betekent dat de bij Aegon verzekerde automobilisten voortaan ook bij Autoglaz terecht kunnen.

De verzekeraar bouw sinds 1 januari aan haar eigen netwerk van ruitspecialisten. De samenwerking tussen Aegon en haar aangesloten schadeherstelbedrijven maakt het mogelijk om het schadeherstelproces snel af te wikkelen.

Michael Huis, directeur Autoglaz: “Het vervangen van autoruiten kan soms onnodig duur zijn. Niet omdat de kosten van de ruit zo hoog zijn, maar omdat de prijs wordt bepaald door de autofabrikanten en niet door de ruitproducent. Wij doen dat anders; bij ons is de inkoopprijs van de ruit bepalend. Zo bieden wij ultieme transparantie.”

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
12 mei 2026
‘Auto’s waarmee ik een persoonlijke band kweek, gaan nooit weg’
11 mei 2026
Waarom mannen meer betalen voor hun autoverzekering dan vrouwen
11 mei 2026
‘Dealers verliezen duizenden euro’s door foutieve klantdata’
11 mei 2026
Hemelvaart 2026: hier wordt het druk
11 mei 2026
Verkoop nieuwe caravans trekt stevig aan
11 mei 2026
Nederland koploper in zakelijke EV’s
Meest bekeken berichten
Recente reacties