De prijs van tweedehands auto’s heeft zich in september 2011 gestabiliseerd tot 12.438 euro. Er is een sterkte toename van het aanbod in MPV’s, terwijl de vraag sterk afneemt. Dat blijkt uit het maandoverzicht Autoscout 24 Gebruikte auto’s Prijs Index (AGPI).

Daarnaast blijft de vraag naar kleine auto’s toenemen. Van Volkswagen is de Polo het populairste, daarna de Opel Corsa en Peugeot 206. Bij de middenklassers staat de BMW 3-serie bovenaan en als MPV komt de Opel Zafira het beste uit de bus.
De Land Rover Defender is ook een heel populaire auto met een sterk dalend aanbod en een stijgende vraag. De echte topper van september is volgens Autoscout 24 de Mercedes-Benz C-klasse. De vraag naar dit model steeg met maar liefst acht procent.

Het prijsoverzicht laat zien dat de gemiddelde prijs in 2011 fors gedaald is, maar sinds mei is er weer een stijging te zien van 3,1 procent naar 12.438 euro in september. In dezelfde maand vorig jaar stond de gemiddelde prijs van een occasions bij Autoscout 24 op 12.980 euro en in 2009 nog hoger: 13.767 euro.

AGPI maakt maandelijks de prijsontwikkeling in de tweedehands automarkt inzichtelijk. De gegevens zijn gebaseerd op 150.000 geadverteerde auto’s op Autoscout 24.

Download hier het AGPI-overzicht met alle cijfers >>

Autoscout 24 heeft recent ook nog vier nieuwe medewerkers aangenomen. Ron Hoopman is de nieuwe salesmanager en verantwoordelijk voor de expansie van Autoscout 24 in Nederland. Hij stuurt het team van sales- en accountmanagers aan. Daarnaast komen Edwin Groffen (accountmanager), Jaap Gorter (salescampaignmanager) en Joep Lancee (customer care medewerker) het bedrijf versterken. De uitbreiding van het personeelsbestand is het gevolg van de groei die Autoscout 24 doormaakt.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
6 februari 2026
Nettowinst Ayvens in 2025 bijna miljard euro
6 februari 2026
Sneller wielen balanceren met Hunter Road Force WalkAway
6 februari 2026
EV-Quickservice
5 februari 2026
Indicata: occasionmarkt in nieuwe fase
5 februari 2026
Autoverkopen Europa 2025: EV’s Volkswagen streven Tesla voorbij
5 februari 2026
‘Onderhoud goedkoopst in het noorden’
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Eric on WODC: Inkomsten uit verkeersboetes verkeerd gebruikt: “Tja, de auto heeft niet voor niets de bijnaam “De melkkoe”. En daar komt dan nog bij het idiote beleid…jan 30, 14:58
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33