Rubbergranulaat van gemalen voertuigbanden is veilig voor mens en milieu. Band & Milieu betoogt dat nogmaals in het derde deel van zijn kunstgraskorreldossier. Het is een voorschot op een derde uitzending van het tv-programma Zembla over rubbergranulaat.

De stelling van Zembla is dat rubbergranulaat schadelijk is voor het milieu. Band & Milieu zegt aan het programma meegewerkt te hebben, maar er niet op te vertrouwen dat haar bewijslast tegen de stelling de uitzending zal halen. In het kunstgraskorreldossier publiceert Band & Milieu onder meer het gehele interview dat Frank Hopstaken namens Band & Milieu had met Zembla.

Zink

Bestuurder Kees van Oostenrijk vat diens boodschap in een voorwoord alvast helder samen. “Zolang je de geadviseerde voorzorgsmaatregelen neemt, is er niks aan de hand. Het zink komt er bijna niet uit, en wat eruit komt wordt opgevangen door de adsorptielaag onder het veld.”

Vooringenomen

In datzelfde voorwoord constateert Van Oostenrijk tevens dat de journalisten van Zembla het hele onderwerp vooringenomen hebben aangepakt. In een telefoongesprek voorafgaand aan het interview had Zembla immers al te kennen gegeven “dat ze wilden laten zien dat er opnieuw groot gevaar blijkt te schuilen in die zwarte rubberdeeltjes”. Tot op de bodem van Zembla is woensdag 11 oktober te zien om 21:15 uur op NPO2.
Deel dit artikel op​
Laatste nieuws
17 april 2025
One-stop-shop-visie krijgt vorm
17 april 2025
42 procent minder verkeersdoden in 25 jaar
17 april 2025
Geen extra monteur maar extra bruggen
16 april 2025
Garagenetwerken AllParts groeien door
16 april 2025
Hiltermann optimaliseert met Vinacles voorraadfinanciering
16 april 2025
Alliance vergroot grip op aftermarket EV’s
Meest bekeken berichten
Recente reacties