De Europese vervangingsmarkt voor personenwagenbanden is in het tweede kwartaal van 2022 met 6 procent toegenomen in vergelijking met het tweede kwartaal van 2021.

In totaal werden er in Europa in het tweede kwartaal 56 miljoen banden vervangen, tegen 53 miljoen in het tweede kwartaal van 2021. Een en ander blijkt uit cijfers van de ETRMA, de Europese koepelorganisatie van banden- en rubberfabrikanten.

Segmenten

Zomerbanden werden er 5 procent minder gemonteerd, maar in de segmenten all season (+27 procent) en winterbanden (+28 procent) was een flinke stijging waarneembaar. Ondanks de hogere afzet zijn er ook zorgen bij de ETRMA. “We zien tekenen van een afnemende vraag en vrezen dat de uitdagingen van stijgende kosten voor gas, grondstoffen en halffabrikaten de industrie verder onder druk zullen zetten”, aldus secretaris-generaal van ETRMA Fazilet Cinaralp.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
1 april 2025
Registraties nieuwe auto’s dalen met 10 procent in eerste kwartaal 2025
1 april 2025
Accupakket als zwaard van Damocles
1 april 2025
Autodealers in 2024: meer omzet, minder winst
1 april 2025
Bosch lanceert twee nieuwe opleidingstrajecten
31 maart 2025
LKQ neemt afscheid van B2C Leisure
31 maart 2025
Nicola Torregiani neemt Benelux-markt onder zijn hoede 
Meest bekeken berichten
Recente reacties