Automobilisten die in de auto bellen blijken 30 tot 50 procent minder informatie op te nemen van wat zich rondom de auto afspeelt. Daarmee zijn ze op dat moment letterlijk dommer dan automobilisten die niet achter het stuur bellen.

Een en ander blijk uit een studie van de universiteit van Straatsburg. Er zijn 3500 weggebruikers ondervraagd en er werden verkeerssituaties nagebootst in een laboratorium. Ook handsfree bellen leidt volgens de onderzoekers tot afnemende hersenactiviteit in het verkeer.

Bovendien hebben automobilisten onder het bellen 50 procent verminderde oogactiviteit op de snelweg. Het gevolg is dat de reactiesnelheid enorm vertraagt. Iemand die met 130 kilometer per uur rijdt én belt heeft een 100 meter langere remweg dan niet-bellers.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
4 juli 2025
Soeterwold Automotive naar Menno Broers
4 juli 2025
An Dams bestuurder Profile International
4 juli 2025
Het verlangen naar duidelijkheid
3 juli 2025
All-seasonband General Tire voor suv
3 juli 2025
AkzoNobel met Solera in datagestuurde duurzaamheid
3 juli 2025
Totale occasionverkoop H1 stijgt 4,2 procent
Meest bekeken berichten
Recente reacties