Automobilisten die in de auto bellen blijken 30 tot 50 procent minder informatie op te nemen van wat zich rondom de auto afspeelt. Daarmee zijn ze op dat moment letterlijk dommer dan automobilisten die niet achter het stuur bellen.

Een en ander blijk uit een studie van de universiteit van Straatsburg. Er zijn 3500 weggebruikers ondervraagd en er werden verkeerssituaties nagebootst in een laboratorium. Ook handsfree bellen leidt volgens de onderzoekers tot afnemende hersenactiviteit in het verkeer.

Bovendien hebben automobilisten onder het bellen 50 procent verminderde oogactiviteit op de snelweg. Het gevolg is dat de reactiesnelheid enorm vertraagt. Iemand die met 130 kilometer per uur rijdt én belt heeft een 100 meter langere remweg dan niet-bellers.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
13 oktober 2025
RDW vernieuwt erkenningenstelsel
13 oktober 2025
Vos Autotechniek wint vijfde ACtronics Service Point Award
13 oktober 2025
‘Stem verkeersboete af op ernst overtreding’
13 oktober 2025
Concurrentiebeding: bescherming of blok aan het been?
10 oktober 2025
Dodge-specialist viert veertigjarig bestaan
10 oktober 2025
Fastned opent eerste stations in Spanje
Meest bekeken berichten
Recente reacties