De alsmaar dalende brandstofprijzen blijken een ernstig effect te hebben op de verkoop van elektrische wagens. Fabrikanten als Toyota en Tesla zien hun aandeel krimpen nu de consument niet meer wordt gestuurd door hoge benzineprijzen.

De prijs van een vat olie is al maanden aan een vrije val bezig. Nu noteert een vat Brentolie een prijs van ruim 45 dollar. Dat was vorig jaar juni nog 116 dollar, een daling van bijna 60 procent. Doordat hierdoor ook de benzineprijzen drastisch zakken heeft dat een direct effect op de interesse in elektrische auto’s.

Zo is het aandeel Tesla aanzienlijk gedaald. Zeker nadat Daimler en Toyota onlangs hun belang in Tesla verkochten, werd Tesla in één week ruim 14 procent minder waard. Ondanks deze forse waardedaling zien analisten toch een solide toekomst voor Tesla, maar dan moet de benzineprijs weer wel snel omhoog.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
3 juli 2025
Cyberveiligheid zet branche op scherp
2 juli 2025
Hella Gutmann integreert KI in diagnoseapparatuur
2 juli 2025
Occasionverkopen H1 nagenoeg gelijk
2 juli 2025
1,0 procent meer apk’s in eerste halfjaar
2 juli 2025
Breeman verder als Dusseldorp
2 juli 2025
Zwarte goud
Meest bekeken berichten
Recente reacties