Garantieverzekeraar Cargarantie komt nog in de eerste helft van 2012 met een nieuw concept op de Nederlandse automarkt, waarmee klanten tot tien jaar aan een autobedrijf ‘verbonden’ kunnen worden. Inzet van deze langdurige verzekering is gecontinueerd werkplaatsbezoek, het zekerheidsgevoel bij de klant brengen en maximale klantenbinding tot aan de aankoop van een nieuw voertuig.

De garagist kan de bestaande garantie, in gedeeltelijke of volledige vorm, uitbreiden naar de periode van tien jaar. Cargarantie beheert gedurende de looptijd het verzekeringspakket via haar klantencontactprogramma, waarbij zij steeds aanstuurt op verlening van de garantie. Het autobedrijf ontvangt een maandelijkse rapportage, ondermeer voorzien van alle up-to-date garantie- en voertuiginformatie en de klant krijgt een speciale klantenkaart als verzekeringsbewijs. Het nieuwe product is ook voorzien van een complete reclamelijn voor het autobedrijf.

Het nieuwe garantieconcept wordt ondermeer ook in de rest van de Benelux en Duitsland ingevoerd. Cargarantie deed onlangs ook nog een aantal personele verschuivingen. Lees er hier alles over >>

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
16 januari 2025
NAPA viert honderdjarig bestaan
16 januari 2025
Vier scenario’s voor mobiliteit in 2050
16 januari 2025
Acea-president vraagt om uitstel CO2-doelstellingen
16 januari 2025
Plan-IT voegt Nationale Autowasbon toe
16 januari 2025
Fastned: 39 procent meer omzet uit laden in Q4
15 januari 2025
Auto1: Occasionprijzen -3,3 procent in 2024
Meest bekeken berichten
Recente reacties