Autobedrijf Bluekens aan de Ettensebaan in Breda is halverwege een ingrijpende, circa zeven maanden durende verbouwing. Als eerste Volvo-dealer in Nederland implementeert de onderneming de nieuwe vestigingsstijl van het Zweedse automerk, waarin een groot opgezette, semi-transparante beglazing domineert.

De beglazing wordt onderbroken door grote transparante vensters met houten omkadering waarachter de showroommodellen staan. Deze open constructie biedt klanten straks ook een ruime inkijk in de werkplaats, die vanaf eind augustus een metamorfose ondergaat. Eind november moet het totale project zijn afgerond. Het nieuwe showroomconcept sluit volgens de fabrikant beter aan bij de nieuwe premium modellenlijn (gestart met de 90-serie).

In de eind april begonnen fase 1 werd de bestaande showroom gesloopt en verhuisden de verkoopactiviteiten tijdelijk naar een aangrenzende Pop Up Store, in afwachting van de opbouw van de nieuwe showroom. Die is eind juli, voor de bouwvak, klaar. De op de eerste verdieping gelegen overlegruimte biedt zicht op de werkplaats; intern wordt ze volgens adjunct-directeur Robbert Hectors, verantwoordelijk voor aftersales, inmiddels al de ‘Skybox’ genoemd.

Werkplaats

Door de werkplaats tijdens de verbouwing in drie delen te splitsen, blijft altijd twee derde van de onderhouds- en reparatiefaciliteiten beschikbaar. In het voorste deel worden de 2-kolommers vervangen door schaarbruggen. De plek wordt volledig ingericht voor ‘VPS’ (Volvo Personal Service). In totaal komen er twee rijen van vier schaarbruggen. De drie banden(de)montageapparaten en balanceermachines, voorheen verspreid door de werkplaats, verhuizen naar een nieuwe, centrale ‘technische ruimte’. In het achterste deel blijven de vijf 2-kolommers gehandhaafd. Een schaarbrug en 4-kolommer worden gebruikt in de ‘Direct Service’-ruimte.

Autobedrijf Bluekens bestaat uit vijf vestigingen (Breda, Oosterhout, Roosendaal, Halsteren, Chaam) en omvat 114 medewerkers. Daarnaast is er de qua grootte vergelijkbare tak ‘Bluekens Truck & Bus’, die het Volvo-dealerschap voert, evenals de rode lijn van Renault en Iveco-reparateur is. Overigens meldt het bedrijf in verband met de toename van het werkaanbod op zoek te zijn naar twee diagnosespecialisten (voor de locaties Breda en Oosterhout).

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
22 januari 2026
ANWB Wegenwacht: accu blijft grootste oorzaak van pech
22 januari 2026
Auto-inbraken dalen, maar onderdelen worden steeds vaker gestolen
22 januari 2026
Auto Prof 2026 groter en beter
21 januari 2026
In deze Nederlandse stad moet je extra oppassen voor bestuurders onder invloed
21 januari 2026
Snap-on presenteert nieuwe TRITON diagnosetester
21 januari 2026
TomTom: Den Haag filehoofdstad van Nederland
Meest bekeken berichten
Recente reacties
  • Peter Hoogeveen on Een overwinning zonder glans: “Nog nooit zo’n anti auto, pro klimaat activistisch stukje gelezen, waardeloos!!!jan 21, 11:41
  • Paul Broos on Een overwinning zonder glans: “Goed verhaal Jos. ‘Fabrikanten worden dus nog steeds ‘verplicht’ te investeren in meerdere aandrijvingstechnologieën.’ is een terechte observatie. Zo zal…jan 21, 10:35
  • lucas stamos on Clarios/Varta versterkt Benelux-team: “het grappige is nog, dat die rechter mijn vader is, trots op hem!jan 5, 12:57
  • Eric on Bestelwagenmarkt stort in: “Schandalig die overheidsmaatregelen. Vooral omdat er voor landelijk opererende bedrijven gewoon geen alternatief is. Dat de overheid dit voor de…jan 2, 12:33
  • wim on Omvangrijke fraude bij schadeherstel: “je wordt geadviseerd om contact op te nemen met je verzekeraar alleen zijn die nooit te bereiken alleen met een…dec 29, 10:22