De auto van de toekomst heeft op ieder moment te vervangen onderdelen en kan naar wens van de bezitter continue worden aangepast. Dat is althans het idee achter Nova; de nieuwe auto van studenten van de Technische Universiteit van Eindhoven (TU/e).

De bedenkers willen een eind maken aan de enorme afvalstroom die de auto-industrie met zich meedraagt. Alle onderdelen van de Nova zijn eenvoudig te verwisselen. Zelfs tot de motor toe. Ook het uiterlijk is simpel aan te passen aan de wensen van de bestuurder.

De prestaties van de Nova, die uiteraard elektrisch is, hangen af van de modules die de gebruikers wenst in te zetten. maar het autootje zal door de bank genomen uitermate zuinig zijn en een topsnelheid van 90 kilometer per uur halen.

Dat het de studenten ernst is, blijkt uit de successen die de TU/e onlangs haalde met de Stella, een gezinsauto op zonne-energie. Voor dit ontwerp sleepten de ontwerpers een Technologie-Oscar in de wacht. De Nova zal op 16 april op de AutoRAI worden getoond.

Deel dit artikel op​

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Laatste nieuws
3 oktober 2025
Autotrack biedt SoH-certificaat bij (PH)EV
3 oktober 2025
5,4 procent meer occasions verkocht in september
3 oktober 2025
App vergelijkt kosten laden en tanken
3 oktober 2025
Innovaties in carwash
2 oktober 2025
Bart Boerboom verruilt Eurol voor Euromaster
1 oktober 2025
Nieuw vakblad in 2026: Aftersales Techniek
Meest bekeken berichten
Recente reacties